dr Aleksander Raczyński

Radca Prawny

dr Aleksander Raczyński

Kieruje praktyką prawa ubezpieczeń gospodarczych, prawa nieruchomości oraz zajmuje się relacjami polsko-francuskimi w kancelarii. Łączy wieloletnie doświadczenia naukowe i dydaktyczne z praktyką zdobytą w czasie aplikacji sędziowskiej oraz pracy dla jednej z największych kancelarii prawnych w Wielkopolsce.

Więcej o mnie

Radca prawny, doktor nauk prawnych, partner i współzałożyciel kancelarii. Płynnie porozumiewa się i pracuje w języku angielskim i francuskim.

Adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego na Wydziale Prawa i Administracji U.A.M. w Poznaniu. Stypendysta na Université Paris I Panthéon-Sorbonne (Stypendium Rządu Francuskiego) oraz na Université de Rennes 1. Laureat IX edycji Konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepsze prace doktorskie, magisterskie, licencjackie i podyplomowe z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych – I nagroda w kategorii: prace doktorskie. Uhonorowany nagrodą im. Profesora Tadeusza Sangowskiego „Debiut ubezpieczeniowy” przyznaną przez Izbę Gospodarczą Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka w 2010 r.. Autor ponad czterdziestu publikacji naukowych, w tym m. in. monografii „Sytuacja prawna poszkodowanego w ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej.”, Warszawa 2010 oraz współautor Komentarza do Kodeksu cywilnego pod red. M. Gutowskiego, Warszawa 2016.